Lietuviškai

Atidėto skrydžio kompensavimas

Skrydžiai atidedami dažniau nei galite pagalvoti. Jei jūsų skrydis buvo atidėtas, žinokite, kad pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 261/2004 už tai galite gauti kompensaciją. Jei jūsų skrydis buvo atidėtas daugiau nei 2 valandomis, oro linijų bendrovė jums privalo aprūpinti maisto ir gėrimų. Taip pat, jei jūsų skrydis buvo atidėtas, oro linijos jums […]

Skrydžiai atidedami dažniau nei galite pagalvoti. Jei jūsų skrydis buvo atidėtas, žinokite, kad pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 261/2004 už tai galite gauti kompensaciją.

Jei jūsų skrydis buvo atidėtas daugiau nei 2 valandomis, oro linijų bendrovė jums privalo aprūpinti maisto ir gėrimų. Taip pat, jei jūsų skrydis buvo atidėtas, oro linijos jums privalo suteikt galimybę pasinaudoti telefonu, internetu ir pasirūpinti apgyvendinimu viešbutyje. Jei jūsų skrydis buvo atidėtas daugiau nei 3 valandomis, jūs turite teisę pareikšti pretenziją kompensacijai gauti, bet tik tuo atveju jei dėl atidėjimo atsakinga oro linijų bendrovė. Jūs galite gauti kompensaciją iki 600 EUR.

Reikalavimai, kuriuos būtina atitikti siekiant gauti kompensaciją už atidėtą skrydį

Tam, kad galėtumėte pretenduoti į kompensaciją už jūsų atidėtą skrydį, turite atitikti konkrečius reikalavimus. Šiuos reikalavimus apima skrydžio pradžios valstybė ir ypatingos aplinkybės.

Tam, kad galėtumėte pretenduoti į kompensaciją, jūsų skrydis privalo prasidėti ES arba nusileisti ES, bet pastaruoju atveju, vežėjas privalo būti ES įsteigta aviakompanija. Pagal reglamentą (EB) Nr. 261/2004, skrydžiai į ir iš Norvegijos, Islandijos, Šveicarijos taip gali būti kompensuojami. Būtina pažymėti, kad jūs turite teisę gauti kompensaciją jei jūsų skrydis buvo užsakytas, reguliarus ar pigios skrydžių bendrovės. Skrydžiai, kurie yra kelionių paketų dalis taip pat gali būti kompensuoti.

Vis dėlto, oro linijų bendrovės gali atmesti pretenzijas į kompensaciją remdamiesi ypatingomis aplinkybėmis. Ypatingos aplinkybės tai streikai, politiniai neramumai, sudėtingos oro sąlygos, oro uostų veiklos sutrikimai, orlaivių gamykliniai defektai, į lėktuvo variklį įskridę paukščiai ir panašūs trikdžiai. Tačiau, aviakompanijų darbuotojų streikai nelaikomi ypatingomis aplinkybėmis.

Aviakompanijos taip pat gali atmesti pretenziją į kompensaciją jei jūs pavėlavote atvykti prie išvykimo vartų. Taigi, prie išvykimo vartų atvykite laiku. Taip pat, aviakompanijos jūsų pretenziją gali atmesti jei jūs nusipirkote kelionės bilietą pasinaudoję specialiu tarifu (pvz. aviakompanijos darbuotojų tarifu), kuris tiesiogiai nebuvo prieinamas kitiems klientams.

Apibendrinant, tam, kad galėtumėte pretenduoti į kompensaciją už atidėtą skrydį, jūs turite atitikti tam tikrus reikalavimus. Taip pat svarbu, kad pretenziją į kompensaciją pateiktumėte kiek galima greičiau, nes paraiškų pateikimo senaties terminai įvairiose valstybėse skiriasi.

Pretenzija į kompensacija pagrįsta jei:Pretenzija į kompensacija nepagrįsta jei:
Skrydis prasidėjo ES teritorijojeSkrydžio trikdis įvyko dėl ypatingų aplinkybių. (Aviakompanijų darbuotojų streikai nelaikomi ypatingomis aplinkybėmis)
Skrydis nusileido ES teritorijoje (jei oro vežėjas yra ES įsteigta oro linijų bendrovė)Keleiviai pavėlavo atvykti prie įlaipinimo vartų
Skrydis buvo iš arba į Norvegiją, Islandiją ar ŠveicarijąKeleiviai nusipirko kelionės bilietą pasinaudoję specialiu tarifu, kuris tiesiogiai nebuvo prieinamas kitiems klientams.
Skrydis buvo užsakytas, reguliarus, pigios skrydžių bendrovės įskaitant kelionių paketus
Keleiviai, pareiškė pretenziją kompensacijai gauti tai padarė iki suėjo paraiškos pateikimo senaties terminas toje valstybėje

Atidėto skrydžio kompensacijos dydis

Jei jūsų skrydis nusileido 3 valandomis vėliau nei buvo planuota, tokiu atveju, atsižvelgiant į skrydžio atstumą, jūs galite pareikšti pretenziją į tam tikrą kompensacijos sumą:

 • 250 EUR, jei skrydžio atstumas yra trumpesnis nei 1 500 km.
 • 400 EUR, jei skrydžio atstumas yra nuo 1 500 iki 3 500 km.
 • 600 EUR, jei skrydžio atstumas yra ilgesnis nei 3 500 km.

Priežiūros paslaugos

Aviakompanijos savo keleiviams privalo suteikti priežiūros paslaugas susiklosčius šioms aplinkybėms:

ES riboseUž ES ribų
Trumpesnis nei 1 500 km skrydžio atstumas esant ilgesniam nei 2 valandų atidėjimuiTrumpesnis nei 1 500 km skrydžio atstumas esant ilgesniam nei 2 valandų atidėjimui
Trumpesnis nei 1 500 km skrydžio atstumas esant ilgesniam nei 3 valandų atidėjimuiTrumpesnis nei 1 500 km skrydžio atstumas esant ilgesniam nei 3 valandų atidėjimui
Trumpesnis nei 3 500 km skrydžio atstumas esant ilgesniam nei 4 valandų atidėjimui

Priežiūros paslaugas apima:

 • Maistas ir gėrimai. Oro linijų bendrovės savo keleiviams privalo parūpinti maisto ir gėrimų, kurie būtų proporcingi keleivių laukimo laikui.
 • Skambučiai telefonu ir internetas. Oro linijų bendrovės savo keleiviams privalo suteikti galimybę pasinaudoti dviem skambučiais telefonu, faksu ar el. paštu.
 • Apgyvendinimas viešbutyje. Oro linijų bendrovės privalo apmokėti nakvynę viešbutyje, jei skrydžio reikia laukti pernakt. Oro linijos taip pat privalo pasirūpinti keleivių pervežimu iš ir į oro uostą.

Ką turėtumėte daryti jei jūsų skrydis buvo atidėtas

Kiekvienas keleivis turėtų žinoti ką daryti jei jo(s) skrydis buvo atidėtas. Turėtumėte žinoti, kad oro linijos dažniausiai nesuinteresuotos išmokėti jums kompensaciją, taigi svarbu, kad žinoti savo teises ir komunikuoti su oro linija. Štai sąrašas naudingų patarimų ką daryti jei jūsų skrydis buvo atidėtas:

 • Pasilikite įlaipinimo bilietą ir bet kokius kitus kelionės dokumentus su savimi. Neišmeskite jų.
 • Paprašykite oro linijų darbuotojų pateikti rašytinį patvirtinimą, paaiškinantį, kodėl jūsų skrydis buvo atidėtas.
 • Nepasirašykite jokių dokumentų, kurie panaikintų jūsų oro keleivio  teises tam konkrečiam skrydžiui.
 • Paprašykite kitų keleivių kontaktinių duomenų, jei prireiktų daugiau informacijos apie atidėto skrydžio priežastis ir kaip į tai sureagavo aviakompanija.
 • Paprašykite viso bilieto kainos grąžinimo. Pinigus už bilietą galite susigrąžinti jei skrydis vėluoja daugiau nei 5 valandas.
 • Padarykite jūsų alternatyvaus skrydžio nusileidimo laiką įrodančių nuotraukų.
 • Paprašykite oro linijų darbuotojų parūpinti jums maisto ir gėrimų, galimybę pasinaudoti telefonu ar internetu, apgyvendinimą viešbutyje ir transportavimą, jei to prireiktų. Oro linijos privalo pasirūpinti priežiūros paslaugomis net susiklosčius ypatingoms aplinkybėms.
 • Rinkite čekius jei turėjote išlaidų, tokių kaip maistas, gėrimai, transportas, ar apgyvendinimą viešbutyje.

Ką svarbu žinoti prieš pateikiant kompensacijos prašymą

Štai ką turėtumėte žinoti prieš pateikdami pretenziją į kompensaciją.

 • Pateikite prašymą kompensacijai gauti kiek galima greičiau, nes paraiškų pateikimo senaties terminai įvairiose valstybėse skiriasi.
 • Kiekvienas keleivis gali gauti kompensaciją. Jei keliavote su šeima ir jūsų skrydis buvo atidėtas, tuomet visi jūsų šeimos nariai turi teisę į kompensaciją.
 • Jei jūsų skrydis buvo komandiruotės metu, tuomet būtent jūs turite teikti pretenziją kompensacijai — ne įmonė, kuri sumokėjo už kelionės bilietą.

Gaukite atsakymus į dažnai užduodamus klausimus apie atidėto skrydžio kompensavimą mūsų DUK puslapyje.

Išsirinkite geriausią bendrovę, kuri pasirūpins jūsų pretenziją dėl atidėto skrydžio.

Išmėginkite mūsų atidėtų skrydžių kompensacijos skaičiuoklę.

Užpildykite mūsų pretenzijos formą kompensacijai už atidėtą skrydį gauti.