Lietuviškai

Atšaukto skrydžio kompensavimas

Kai keliaujate naudodamiesi komercinių oro linijų paslaugomis, turėtumėte žinoti savo oro keleivių teises, nes jos padės jums išvengti nemalonių situacijų tuo atveju jei jūsų skrydis būtų atšauktas. Išmanydami oro keleivių teises geriau žinosite kaip neprarasti teisės į kompensaciją jei jūsų skrydis būtų sutrikdytas. ES keleivių teisės yra saugomos reglamento (EB) Nr. 261/2004. Be kitų skrydžių […]

Kai keliaujate naudodamiesi komercinių oro linijų paslaugomis, turėtumėte žinoti savo oro keleivių teises, nes jos padės jums išvengti nemalonių situacijų tuo atveju jei jūsų skrydis būtų atšauktas. Išmanydami oro keleivių teises geriau žinosite kaip neprarasti teisės į kompensaciją jei jūsų skrydis būtų sutrikdytas.

ES keleivių teisės yra saugomos reglamento (EB) Nr. 261/2004. Be kitų skrydžių trikdžių tipų, šis reglamentas apima atšauktus skrydžius — skrydžius, kurie neįvyko nors turėjo bent vieną keleivį. Todėl, galite keliauti ramiai, nes atšaukto skrydžio atveju turite teisę reikalauti kompensacijos.

Reikalavimai, kuriuos būtina atitikti siekiant gauti kompensaciją už atšauktą skrydį

Tam, kad galėtumėte pretenduoti į kompensaciją už jūsų atšauktą skrydį, turite atitikti konkrečius reikalavimus. Šiuos reikalavimus apima skrydžio pradžios valstybė, laikas kada jums buvo pranešta apie skrydžio atšaukimą, ypatingos aplinkybės ir t.t.

Tam, kad galėtumėte pretenduoti į kompensaciją, jūsų skrydis privalo prasidėti ES arba nusileisti ES, bet pastaruoju atveju, vežėjas privalo būti ES įsteigta aviakompanija. Pagal reglamentą (EB) Nr. 261/2004, skrydžiai į ir iš Norvegijos, Islandijos, Šveicarijos taip gali būti kompensuojami. Būtina pažymėti, kad jūs turite teisę gauti kompensaciją jei jūsų skrydis buvo užsakytas, reguliarus ar pigios skrydžių bendrovės. Skrydžiai, kurie yra kelionių paketų dalis taip pat gali būti kompensuoti.

Vis dėlto, oro linijų bendrovės gali atmesti pretenzijas į kompensaciją remdamiesi ypatingomis aplinkybėmis. Ypatingos aplinkybės tai streikai, politiniai neramumai, sudėtingos oro sąlygos, oro uostų veiklos sutrikimai, orlaivių gamykliniai defektai, į lėktuvo variklį įskridę paukščiai ir panašūs trikdžiai. Tačiau, aviakompanijų darbuotojų streikai nelaikomi ypatingomis aplinkybėmis.

Aviakompanijos taip pat gali atmesti pretenziją į kompensaciją jei jūs pavėlavote atvykti prie išvykimo vartų. Prie išvykimo vartų atvykite laiku net jei iš anksto žinote, kad jūsų skrydis buvo atšauktas. Taip pat, aviakompanijos jūsų pretenziją gali atmesti jei jūs nusipirkote kelionės bilietą pasinaudoję specialiu tarifu (pvz. aviakompanijos darbuotojų tarifu), kuris tiesiogiai nebuvo prieinamas kitiems klientams.

Laikas kada oro linijų bendrovė jus informavo apie skrydžio atšaukimą taip pat svarbus. Oro linijos jums išmokėti kompensaciją jei jos informavo jus apie skrydžio atšaukimą likus ne mažiau nei 14 dienų iki kelionės. Tačiau, kompensacija jums priklauso, jei oro linijos apie atšaukimą jus informavo tarp 14 ir 7 dienų iki skrydžio, o alternatyvus skrydis atvyko 4 valandomis vėliau nei būtų atvykęs pirminis skrydis. Negana to, jei oro linijos apie skrydžio atšaukimą jus informavo likus mažiau nei 7 dienoms iki kelionės, o alternatyvus skrydis atvyko 2 valandomis vėliau nei būtų atvykęs pirminis skrydis, jūs taip pat galite reikalauti kompensacijos.

Apibendrinant, tam, kad galėtumėte pretenduoti į kompensaciją už atšauktą skrydį, jūs turite atitikti tam tikrus reikalavimus. Taip pat svarbu, kad pretenziją į kompensaciją pateiktumėte kiek galima greičiau, nes paraiškų pateikimo senaties terminai įvairiose valstybėse skiriasi.

Pretenzija į kompensacija pagrįsta jei:Pretenzija į kompensacija nepagrįsta jei:
Skrydis prasidėjo ES teritorijojeSkrydis buvo sutrikdytas dėl ypatingų aplinkybių. (Aviakompanijų darbuotojų streikai nelaikomi ypatingomis aplinkybėmis)
Skrydis nusileido ES teritorijoje (jei oro vežėjas yra ES įsteigta oro linijų bendrovė)Keleiviai pavėlavo atvykti prie įlaipinimo vartų
Skrydis buvo iš arba į Norvegiją, Islandiją ar ŠveicarijąKeleiviai nusipirko kelionės bilietą pasinaudoję specialiu tarifu, kuris tiesiogiai nebuvo prieinamas kitiems klientams
Skrydis buvo užsakytas, reguliarus, pigios skrydžių bendrovės įskaitant kelionių paketusApie skrydžio atšaukimą keleiviams buvo pranešta ne vėliau kaip 14 dienų iki kelionės
Keleiviams apie skrydžio atšaukimą buvo pranešta likus tarp 14 ir 7 dienų iki kelionės pradžios, o alternatyvus skrydis atvyko 4 valandomis vėliau nei būtų atvykęs pirmasis skrydis
Keleiviams apie skrydžio atšaukimą buvo pranešta likus mažiau nei 7 dienoms iki kelionės, o alternatyvus skrydis atvyko 2 valandomis vėliau nei būtų atvykęs pirmasis skrydis
Keleiviai, pareiškė pretenziją kompensacijai gauti tai padarė iki suėjo paraiškos pateikimo senaties terminas toje valstybėje

Atšaukto skrydžio kompensacijos dydis

Jūs galite pareikšti pretenziją į kompensaciją, jei oro linijų bendrovė apie skrydžio atšaukimą jums pranešė likus mažiau nei 14 dienų iki išvykimo datos. Atsižvelgiant į kelionės atstumą, jei jūsų alternatyvus skrydis pasiekė kelionės tikslą daugiau nei 3 valandomis vėliau nei jį būtų pasiekęs jūsų pirminis skrydis, jūs galite pareikšti pretenziją į tam tikrą kompensacijos sumą:

 • 250 EUR, jei skrydžio atstumas yra trumpesnis nei 1 500 km.
 • 400 EUR, jei skrydžio atstumas yra nuo 1 500 iki 3 500 km.
 • 600 EUR, jei skrydžio atstumas yra ilgesnis nei 3 500 km.

Atkreipkite dėmesį, kad kompensacijos suma gali būti sumažinta iki 50% jei jūs pasinaudosite oro linijų alternatyvaus skrydžio pasiūlymu, o skrydis savo galutinį tikslą pasieks vėluodamas mažiau nei 2-4 valandas (priklausomai nuo skrydžio atstumo).

Priežiūros paslaugos

Aviakompanijos savo keleiviams privalo suteikti priežiūros paslaugas susiklosčius šioms aplinkybėms:

ES riboseUž ES ribų
Trumpesnis nei 1 500 km skrydžio atstumas esant ilgesniam nei 2 valandų atidėjimuiTrumpesnis nei 1 500 km skrydžio atstumas esant ilgesniam nei 2 valandų atidėjimui
Trumpesnis nei 1 500 km skrydžio atstumas esant ilgesniam nei 3 valandų atidėjimuiTrumpesnis nei 1 500 km skrydžio atstumas esant ilgesniam nei 3 valandų atidėjimui
Trumpesnis nei 3 500 km skrydžio atstumas esant ilgesniam nei 4 valandų atidėjimui

Priežiūros paslaugas apima:

 • Maistas ir gėrimai. Oro linijų bendrovės savo keleiviams privalo parūpinti maisto ir gėrimų, kurie būtų proporcingi keleivių laukimo laikui.
 • Skambučiai telefonu ir internetas. Oro linijų bendrovės savo keleiviams privalo suteikti galimybę pasinaudoti bent dviem skambučiais telefonu, faksu ar el. Paštu.
 • Apgyvendinimas viešbutyje. Oro linijų bendrovės privalo apmokėti nakvynę viešbutyje, jei skrydžio reikia laukti pernakt. Oro linijos taip pat privalo pasirūpinti keleivių pervežimu iš ir į oro uostą.

Ką turėtumėte daryti jei jūsų skrydis buvo atšauktas

Kiekvienas keleivis turėtų žinoti ką daryti jei jo(s) skrydis buvo atšauktas. Turėtumėte žinoti, kad oro linijos dažniausiai nesuinteresuotos išmokėti jums kompensaciją, taigi svarbu, kad žinoti savo teises ir komunikuoti su oro linija. Štai sąrašas naudingų patarimų ką daryti jei jūsų skrydis buvo atšauktas:

 • Pasilikite įlaipinimo bilietą ir bet kokius kitus kelionės dokumentus su savimi. Neišmeskite jų.
 • Paprašykite oro linijų darbuotojų pateikti rašytinį patvirtinimą, paaiškinantį, kodėl jūsų skrydis buvo atšauktas.
 • Nepasirašykite jokių dokumentų, kurie panaikintų jūsų oro keleivio teises tam konkrečiam skrydžiui.
 • Pasilikite prie įlaipinimo vartų, kol gausite visą informaciją apie alternatyvų skrydį, pinigų už bilietą grąžinimą ir pan.
 • Savarankiškai patikrinkite ar yra alternatyvių skrydžių, nes galbūt rasite bilietus gera kaina.
 • Nepamirškite pranešti oro linijų darbuotojams apie savo ketinimą pačiam užsirezervuoti bilietą alternatyviam skrydžiui.
 • Paprašykite alternatyvaus skrydžio ar viso bilieto kainos grąžinimo.
 • Padarykite jūsų alternatyvaus skrydžio nusileidimo laiką įrodančių nuotraukų.
 • Paprašykite oro linijų darbuotojų parūpinti jums maisto ir gėrimų, galimybę pasinaudoti telefonu ar internetu, apgyvendinimą viešbutyje ir transportavimą, jei to prireiktų. Oro linijos privalo pasirūpinti priežiūros paslaugomis net susiklosčius ypatingoms aplinkybėms.
 • Rinkite čekius jei turėjote išlaidų, tokių kaip maistas, gėrimai, transportas, ar apgyvendinimą viešbutyje.

Ką svarbu žinoti prieš pateikiant kompensacijos prašymą

Štai ką turėtumėte žinoti prieš pateikdami pretenziją į kompensaciją.

 • Pateikite prašymą kompensacijai gauti kiek galima greičiau, nes paraiškų pateikimo senaties terminai įvairiose valstybėse skiriasi.
 • Jei alternatyviame skrydyje gavote aukštesnės klasės vietą, už tai jums papildomai mokėti nereikia. Tačiau, jei gavote žemesnės klasės vietą, galite susigrąžinti 30-75% sumokėtos bilieto kainos.
 • Kiekvienas keleivis gali gauti kompensaciją. Jei keliavote su šeima ir jūsų skrydis buvo atšauktas, tuomet visi jūsų šeimos nariai turi teisę į kompensaciją.
 • Jei jūsų skrydis buvo komandiruotės metu, tuomet būtent jūs turite teikti pretenziją kompensacijai — ne įmonė, kuri sumokėjo už kelionės bilietą.

Gaukite atsakymus į dažnai užduodamus klausimus apie atšaukto skrydžio kompensavimą mūsų DUK puslapyje.

Išsirinkite geriausią bendrovę, kuri pasirūpins jūsų pretenziją dėl atšaukto skrydžio.

Išmėginkite mūsų atšauktų skrydžių kompensacijos skaičiuoklę.

Užpildykite mūsų pretenzijos formą kompensacijai už atšauktą skrydį gauti.