Lietuviškai

Perpildyto skrydžio kompensavimas

Kartais aviakompanijos parduoda daugiau lėktuvo bilietų nei jame yra vietų arba pakeičia didesnį lėktuvą mažesniu kai jos nesitiki, kad skrydžio pasirodys visi bilietus nusipirkę keleiviai. To pasekmė yra perpildyti skrydžiai į kuriuos įleidžiami ne visi keleiviai. Laimei, jūsų teises saugo Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 261/2004. Taigi, jei jūsų neįleido į lėktuvą dėl […]

Kartais aviakompanijos parduoda daugiau lėktuvo bilietų nei jame yra vietų arba pakeičia didesnį lėktuvą mažesniu kai jos nesitiki, kad skrydžio pasirodys visi bilietus nusipirkę keleiviai. To pasekmė yra perpildyti skrydžiai į kuriuos įleidžiami ne visi keleiviai. Laimei, jūsų teises saugo Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 261/2004. Taigi, jei jūsų neįleido į lėktuvą dėl perpildyto skrydžio, jūs galite pareikšti pretenziją kompensacijai gauti.

Reglamentas (EB) Nr. 261/2004 užtikrina tam tikras jūsų teises, bet šių teisių neteksite jei pasirašysite susitarimą, kad lėktuvą palikote savo noru. Taigi, nepasirašykite jokių susitarimų, kurie gali panaikinti jūsų oro keleivio teises. Ne gana to, būtina turėti įrodymų, kurie patvirtintų, kad jūsų neįleido į lėktuvą. Šis faktas turėtų būti nurodytas ant jūsų įlaipinimo bilieto ar bagažo kvito. Jei neturite šį faktą patvirtinančių dokumentų, susisiekite su oro linijų darbuotojais jiems gauti. Jei jums pavyktų įrodyti, kad jums buvo neleista įlipti į lėktuvą dėl to, kad jis buvo perpildytas, o jūsų alternatyvus skrydis atvyko daugiau nei 3 valandomis vėliau nei būtų atvykęs pirminis skrydis, tuomet jūs galite pareikšti pretenziją ir gauti kompensaciją iki 600 EUR. Taigi, jei norite gauti kompensaciją nepasirašykite jokių susitarimų, kurie jūsų pretenziją padarytų negaliojančią.

Reikalavimai, kuriuos būtina atitikti siekiant gauti kompensaciją už perpildytą skrydį

Tam, kad galėtumėte pretenduoti į kompensaciją už perpildytą skrydį, turite atitikti tam tikrus reikalavimus. Šiuos reikalavimus apima skrydžio pradžios valstybė ir ypatingos aplinkybės.

Tam, kad galėtumėte pretenduoti į kompensaciją, jūsų skrydis privalo prasidėti ES arba nusileisti ES, bet pastaruoju atveju, vežėjas privalo būti ES įsteigta aviakompanija. Pagal reglamentą (EB) Nr. 261/2004, skrydžiai į ir iš Norvegijos, Islandijos, Šveicarijos taip gali būti kompensuojami. Būtina pažymėti, kad jūs turite teisę gauti kompensaciją jei jūsų skrydis buvo užsakytas, reguliarus ar pigios skrydžių bendrovės. Skrydžiai, kurie yra kelionių paketų dalis taip pat gali būti kompensuoti.

Vis dėlto, oro linijų bendrovės gali atmesti pretenzijas į kompensaciją remdamiesi ypatingomis aplinkybėmis. Ypatingos aplinkybės tai streikai, politiniai neramumai, sudėtingos oro sąlygos, oro uostų veiklos sutrikimai, orlaivių gamykliniai defektai, į lėktuvo variklį įskridę paukščiai ir panašūs trikdžiai. Tačiau, aviakompanijų darbuotojų streikai nelaikomi ypatingomis aplinkybėmis.

Aviakompanijos taip pat gali atmesti pretenziją į kompensaciją jei jūs pavėlavote atvykti prie išvykimo vartų. Taigi, prie išvykimo vartų atvykite laiku. Taip pat, aviakompanijos jūsų pretenziją gali atmesti jei jūs nusipirkote kelionės bilietą pasinaudoję specialiu tarifu (pvz. aviakompanijos darbuotojų tarifu), kuris tiesiogiai nebuvo prieinamas kitiems klientams. Negana to, aviakompanija jūsų pretenziją gali atmesti jei neįleisti jūsų į lėktuvą buvo pagrįstų priežasčių, tokių kaip netinkami kelionės dokumentai, viza.

Apibendrinant, tam, kad galėtumėte pretenduoti į kompensaciją už perpildytą skrydį, jūs turite atitikti tam tikrus reikalavimus. Taip pat svarbu, kad pretenziją į kompensaciją pateiktumėte kiek galima greičiau, nes paraiškų pateikimo senaties terminai įvairiose valstybėse skiriasi.

Pretenzija į kompensacija pagrįsta jei:Pretenzija į kompensacija nepagrįsta jei:
Skrydis prasidėjo ES teritorijojeSkrydžio trikdis įvyko dėl ypatingų aplinkybių. (Aviakompanijų darbuotojų streikai nelaikomi ypatingomis aplinkybėmis)
Skrydis nusileido ES teritorijoje (jei oro vežėjas yra ES įsteigta oro linijų bendrovė)Keleiviai pavėlavo atvykti prie įlaipinimo vartų
Skrydis buvo iš arba į Norvegiją, Islandiją ar ŠveicarijąKeleiviai buvo pagrįstai neįleisti į lėktuvą (dėl priežasčių, tokių kaip netinkami kelionės dokumentai, viza)
Skrydis buvo užsakytas, reguliarus, pigios skrydžių bendrovės įskaitant kelionių paketusKeleiviai nusipirko kelionės bilietą pasinaudoję specialiu tarifu, kuris tiesiogiai nebuvo prieinamas kitiems klientams.
Keleiviai, pareiškė pretenziją kompensacijai gauti tai padarė iki suėjo paraiškos pateikimo senaties terminas toje valstybėje

Kompensacijos dydis už perpildytą skrydį

Jei jūsų alternatyvus skrydis nusileido daugiau nei 3 valandomis vėliau nei buvo planuota, tokiu atveju, atsižvelgiant į skrydžio atstumą, jūs galite pareikšti pretenziją į tam tikrą kompensacijos sumą:

 • 250 EUR, jei skrydžio atstumas yra trumpesnis nei 1 500 km.
 • 400 EUR, jei skrydžio atstumas yra nuo 1 500 iki 3 500 km.
 • 600 EUR, jei skrydžio atstumas yra ilgesnis nei 3 500 km.

Atkreipkite dėmesį, kad kompensacijos suma gali būti sumažinta iki 50% jei jūs pasinaudosite oro linijų alternatyvaus skrydžio pasiūlymu, o skrydis savo galutinį tikslą pasieks vėluodamas mažiau nei 2-4 valandas (priklausomai nuo skrydžio atstumo).

Priežiūros paslaugos

Aviakompanijos savo keleiviams privalo suteikti priežiūros paslaugas susiklosčius šioms aplinkybėms:

ES riboseUž ES ribų
Trumpesnis nei 1 500 km skrydžio atstumas esant ilgesniam nei 2 valandų atidėjimuiTrumpesnis nei 1 500 km skrydžio atstumas esant ilgesniam nei 2 valandų atidėjimui
Trumpesnis nei 1 500 km skrydžio atstumas esant ilgesniam nei 3 valandų atidėjimuiTrumpesnis nei 1 500 km skrydžio atstumas esant ilgesniam nei 3 valandų atidėjimui
Trumpesnis nei 3 500 km skrydžio atstumas esant ilgesniam nei 4 valandų atidėjimui

Priežiūros paslaugas apima:

 • Maistas ir gėrimai. Oro linijų bendrovės savo keleiviams privalo parūpinti maisto ir gėrimų, kurie būtų proporcingi keleivių laukimo laikui.
 • Skambučiai telefonu ir internetas. Oro linijų bendrovės savo keleiviams privalo suteikti galimybę pasinaudoti bent dviem skambučiais telefonu, faksu ar el. Paštu.
 • Apgyvendinimas viešbutyje. Oro linijų bendrovės privalo apmokėti nakvynę viešbutyje, jei skrydžio reikia laukti pernakt. Oro linijos taip pat privalo pasirūpinti keleivių pervežimu iš ir į oro uostą.

Ką turėtumėte daryti jei jūsų skrydis buvo perpildytas

Kiekvienas keleivis turėtų žinoti ką daryti jei jo(s) skrydis buvo perpildytas. Turėtumėte žinoti, kad oro linijos dažniausiai nesuinteresuotos išmokėti jums kompensaciją, taigi svarbu, kad žinoti savo teises ir komunikuoti su oro linija. Štai sąrašas naudingų patarimų ką daryti jei jūsų skrydis buvo perpildytas:

 • Pasilikite įlaipinimo bilietą ir bet kokius kitus kelionės dokumentus su savimi. Neišmeskite jų.
 • Paprašykite oro linijų darbuotojų pateikti rašytinį patvirtinimą, paaiškinantį, kodėl jūsų neįleido į lėktuvą.
 • Nepasirašykite jokių dokumentų, kurie panaikintų jūsų oro keleivio  teises tam konkrečiam skrydžiui.
 • Pasilikite prie įlaipinimo vartų, kol gausite visą informaciją apie alternatyvų skrydį, pinigų už bilietą grąžinimą ir pan.
 • Savarankiškai patikrinkite ar yra alternatyvių skrydžių, nes galbūt rasite bilietus gera kaina.
 • Nepamirškite pranešti oro linijų darbuotojams apie savo ketinimą pačiam užsirezervuoti bilietą alternatyviam skrydžiui.
 • Paprašykite alternatyvaus skrydžio ar viso bilieto kainos grąžinimo.
 • Padarykite jūsų alternatyvaus skrydžio nusileidimo laiką įrodančių nuotraukų.
 • Paprašykite oro linijų darbuotojų parūpinti jums maisto ir gėrimų, galimybę pasinaudoti telefonu ar internetu, apgyvendinimą viešbutyje ir transportavimą, jei to prireiktų. Oro linijos privalo pasirūpinti priežiūros paslaugomis net susiklosčius ypatingoms aplinkybėms.
 • Rinkite čekius jei turėjote išlaidų, tokių kaip maistas, gėrimai, transportas, ar apgyvendinimą viešbutyje.

Ką svarbu žinoti prieš pateikiant kompensacijos prašymą

Štai ką turėtumėte žinoti prieš pateikdami pretenziją į kompensaciją.

 • Pateikite prašymą kompensacijai gauti kiek galima greičiau, nes paraiškų pateikimo senaties terminai įvairiose valstybėse skiriasi.
 • Jei alternatyviame skrydyje gavote aukštesnės klasės vietą, už tai jums papildomai mokėti nereikia. Tačiau, jau gavote žemesnės klasės vietą, galite susigrąžinti 30-75% sumokėtos bilieto kainos.
 • Kiekvienas keleivis gali gauti kompensaciją. Jei keliavote su šeima ir jūsų skrydis buvo perpildytas, tuomet visi jūsų šeimos nariai turi teisę į kompensaciją.
 • Jei jūsų skrydis buvo komandiruotės metu, tuomet būtent jūs turite teikti pretenziją kompensacijai — ne įmonė, kuri sumokėjo už kelionės bilietą.

Gaukite atsakymus į dažnai užduodamus klausimus apie kompensaciją dėl perpildyto skrydžio mūsų DUK puslapyje.

Išsirinkite geriausią bendrovę, kuri pasirūpins jūsų pretenziją dėl perpildyto skrydžio.

Išmėginkite mūsų perpildytų skrydžių kompensacijos skaičiuoklę.

Užpildykite mūsų pretenzijos formą kompensacijai už perpildytą skrydį gauti.